Лікування

Мініфлебектомія

Мініфлебектомія - це хірургічний метод, який застосовується в флебології для видалення уражених варикозною хворобою підшкірних судин і відновлення кровотоку глибоких вен. Проведення такої операції - радикальний захід, однак цілком виправданий, що підтверджується багаторічним досвідом лікарів-флебологів Клініки проф. Загурського. Підходи до оперативного лікування з кожним роком змінюються і покращуються. Мініфлебектомія - революційне відкриття, адже цей метод лікування варикозної хвороби, дозволяє зменшивши травматичність і тривалість госпіталізації, досягти високого косметичного ефекту. 

 

Мініфлебектомія застосовується для видалення уражених варикозом вен і видозмінених з інших причин судин різної локалізації. Цей метод широко використовується в практиці флебологів всього світу і вважається одним із основних в арсеналі спеціалістів відділення судинної хірургії Клініки проф. Загурського. Оперативне втручання призначається тільки після проходження діагностики, яка обов’язково включає УЗ-діагностику. У нас працюють заслужені спеціалісти-флебологи, в практиці яких сотні успішних операцій, застосовуються новітні інструменти, створені найкращі умови, що відповідають високим європейським стандартам. Записуйтесь на консультацію по телефону, якщо шукаєте найкращу клініку флебології в Україні.

Мініфлебектомія: видалення варикозних вен

Новітній метод прийшов на зміну методиці видалення варикозно розширених притоків магістральних вен по Нарату. Раніше для проведення операції флебологи, щоб видалити варикозні вени, виконували розрізи від 1 до 6 см. Для того, щоб поліпшити косметичний ефект, були розроблені спеціальні інструменти, які дозволяли робити те ж саме через проколи з мінімальним порушенням шкірного покриву - флебектомічні "гачки" різних кофігурацій і розмірів та шпателі. Для проколу шкіри використовують ультратонкі скальпелі або голки з великим діаметром (18G).

 

Мініфлебектомія може застосовуватись для видалення практично будь-яких вен, вражених варикозною хворобою, як самостійно, так і в комплексі з іншими маніпуляціями. Дуже часто цей метод комбінується з склеротерапією. Лікування назначається індивідуально після огляду у флеболога і проведення ультразвукового дуплесного сканування венозної системи. 

Мініфлебектомія має ряд суттєвих переваг:

 

 • Радикальність. Видалена вена не може з'явитись знову. Мініфлебектомія не тільки усуває косметичний дефект, але і вберігає від прогресування варикозної хвороби та виникнення тромботичних ускладнень. Тим не менш, пацієнти повинні розуміти, що навіть радикальне лікування не вбереже від появи нових варикозно розширених вен. Після проведення операції флеболог розкаже про способи профілактики.
 • Застосування місцевої анестезії. Анестетик вводиться супертонкими голками, які застосовуються при склеротерапії. Процедура проводиться в амбулаторних умовах без госпіталізації хворого. Операція продовжується 30-60 хвилин, добре переноситься. Маніпуляції з венами практично не відчуваються. Після мініфлебектомії пацієнт може повернутись до звичного життя, обмеживши фізичні навантаження.
 • Хороший косметичний ефект. Потрібно розуміти, що будь-яке навіть мінімальне порушення шкіри супроводжується утворенням рубцевої тканини. Відновлення проходить декілька стадій: в перші тижні після операції сліди від розрізів і проколів практично непомітні, але згодом вони починають чітко виділятися на фоні шкіри. Через кілька місяців, рубці світлішають, стають більш еластичними і практично непомітними. Результат мініфлебектомії залежить, в першу чергу, від кваліфікації лікаря (техніки проведення операції), однак потрібно враховувати і властивості шкіри пацієнта (формування рубцевої тканини в кожного проходить по різному). Якщо у пацієнта є схильність до утворення келоїдних рубців, то потрібно бути готовим до появи шрамів і слідів, або ж утриматись від проведення операції. Для того, щоб отримати хороший косметичний ефект, потрібно неухильно виконувати всі рекомендації лікаря і дотримуватись правил компресійного режиму.
 • Відсутність обмежень по віку.

 

Мініфлебектомія: особливості процедури

 

Мініфлебектомія, хоч і проводиться в амбулаторних умовах, але все ж вимагає відповідної підготовки і найкращого оснащення медичного закладу. Перед операцією пацієнт повинен пройти всі необхідні обстеження:

 

 • загальний аналіз крові + тромбоцити + час згортання крові + тривалість кровотечі;
 • сумарні тіла до Treponema palidium;
 • ЕКГ (для пацієнтів старше 40 років);
 • висновок терапевта про загальний стан пацієнта.

 

Мініфлебектомія проводиться тільки в операційнній в умовах стерильності та з використанням одноразових витратних матеріалів.

Як проводиться мініфлебектомія в Клініці проф. Загурського

Безпосередньо перед операцією флеболог робить розмітку варикозно розширених вен. Для їх точного позиціонування використовується ультразвуковий апарат. Після розмітки виконується паравазальне введення анастезії. Флеболог може спостерігати, як розчин просувається вздовж судини, утворюючи "муфту", що дозволяє зафіксувати дрібні відгалуження. Далі виконуються міні проколи шкіри 1-2 мм через які видаляється вена. Проколи на шкірі не зашивається, а самогерметизуються.

 

 

Мініфлебектомія: після операції

 • Перев’язка. На наступний день після операції проводиться перша перев'язка і ультразвукове сканування для перевірки результату операції. Після мініфлебектомії необхідно регулярно відвідувати флеболога (раз в півроку при відсутності ускладнень).
 • Застосування спеціального компресійного трикотажу обов'язковий і вкрай важливий захід після проведення операції. Режим компресії підбирається індивідуально. Краще придбати трикотаж завчасно і почати носити його ще до операції, а також напротязі кількох тижнів після. Больові відчуття пацієнтів турбують рідко (в деяких випадках лікар може прописати знеболююче).
 • Обмеження. Після мініфлебектомії не можна піднімати велику вагу, відвідувати басейн і сауну, займатись аеробікою і їздити на велосипеді. По ходу видаленої вени можуть з'явитись синці, які розсмоктуються через кілька днів.

 

До операції

 

1 місяць після операції

 

ПАМ’ЯТАЙТЕ, що варикозна хвороба хронічна і схильна до прогресування. Жодна з сучасних методик не дає 100% гарантії повного лікування.

 

Пацієнти відзначають хороший кометичний ефект. Ускладнення виникають досить рідко. Якщо вас цікавить, скільки коштує мініфлебектомія, ознайомтесь з цінами на сайті. Записуйтесь на попередню консультацію при появі перших симтомів і лікар флеболог призначить лікування індивідуально.