Захворювання

Купероз "судинні зірочки" на обличчі

З судинними проблемами стикається кожна третя людина цивілізованих країн. Варикоз, павутина з капілярів на ногах - все це наслідки малорухливого способу життя. Але якщо розширені варикозні вени і судинну сітку на нижніх кінцівках вдається легко сховати під одягом, то купероз на обличчі доставляє куди більше проблем. Виглядає такий недолік, щонайменше, не естетично. Тут важливо підкреслити, що судинні «зірочки» на обличчі - не тільки косметична проблема. Небажані почервоніння і паутиноподібна сітка капілярів можуть свідчити про збій в роботі судинної системи організму.

 

До кого звернутися, якщо на обличчі з'явилися судинні «зірочки»? До косметолога, дерматолога? Ні, при перших симптомах куперозу потрібно проконсультуватися у флеболога - фахівця, який займається лікуванням судинних захворювань. Записуйтесь на прийом в Клініку проф. Загурського - сучасний центр флебології, який пропонує лікування варикозної хвороби, судинних «зірочок» на обличчі і нижніх кінцівках. У нашому арсеналі - найкраще обладнання для діагностики та лікування.

 

Судинні «зірочки» на обличчі або купероз

 

Судинні «зірочки» на обличчі - це стійке патологічне порушення, при якому капіляри, що розташовані близько до поверхні шкіри, розширюються і починають просвічуватися у вигляді червонуватих плям або обширної сітки. У косметології це порушення називають куперозм, в медицині - телеангіектазіями. Судинні зірочки можуть мати різну форму і бувають трьох видів: артеріальні, капілярні і венозні. Зустрічаються телеангіектазії у вигляді сіточки, лінії, «зірочки», крапки, деревоподібні або спіралеподібні. Найчастіше купероз з'являється на крилах носа, на лобі, щоках і підборідді.

 

Судинні зірочки різко проявляються на тлі здорової шкіри, можуть мати блідо-червоний або синювато-червоний відтінок. Це не тільки естетична проблема. Телеангіектазіі доставляють масу незручностей: печіння, свербіж, поколювання в зоні запалення при перепадах температур або під час вмивання. Якщо судинні зірочки на обличчі не лікувати, можуть з'явитися набряки, болі і судоми. До того ж, купероз може прогресувати.

 

Причини виникнення куперозу на обличчі

 

Судинні зірочки починають з'являтися при порушенні кровообігу і втрати судинами еластичності, що є наслідком дії певних факторів або розвитку хвороби. Для встановлення точного діагнозу та призначення лікування, флеболог повинен визначити першопричини. Підкреслимо, що в більшості випадків основна причина появи куперозу, так само як і варикозу нижніх кінцівок - спадковість.

 

Інші можливі фактори:

 

 • Температурний вплив на шкіру: обмороження, надмірне сонячне опромінення, різка зміна температур, пересихання шкіри.
 • Захворювання печінки і шлунка: коліти, гастрити.
 • Прийом гормональних препаратів або стероїдів.
 • Шкідливі звички: куріння (згубно впливає на кровообіг взагалі), зловживання алкоголем, переїдання або надмірне вживання гострої та гарячої їжі.
 • Значні фізичні навантаження.
 • Стреси, нервові порушення, які призводять до підвищення артеріального тиску.
 • Проблеми зі згортанням крові і порушенням відтоку крові.

 

У чоловіків найчастіша причина появи судинних зірочок на обличчі - хронічна венозна недостатність. Перед відвідуванням флеболога, бажано перевірити печінку і пройти повне обстеження організму. Що стосується жінок, то у них купероз на обличчі досить часто виникає при гінекологічних захворюваннях і в період клімаксу. Фахівці також підтвердили зв'язок між появою судинних зірочок і прийомом пероральних гормональних контрацептивів. У третини жінок перші ознаки куперозу з'являються в період вагітності або після пологів, проте, зазвичай, такі патологічні зміни повинні зникати самі по собі максимум через півроку. Якщо судинні зірочки залишились на обличчі навіть через 6 місяців, необхідно звернутися за консультацією до флеболога.

Купероз на обличчі: стадії захворювання

 

Судинні зірочки ніколи не з'являються несподівано. Захворювання може розвиватися роками і важливо його вчасно визначити і почати лікування. Розрізняють три стадії куперозу:

 

 • Перша. Видимі ознаки у вигляді сітки розширених капілярів можуть бути відсутні. Періодично виникають так звані «приливи»: почервоніння обличчя після теплових процедур або вживання алкоголю.
 • Друга. Судини розширюються значно вище норми і знижується їх тонус. Починає проявлятися судинний малюнок. З'являється сухість шкіри. Бажано саме в цей період звернутися до флеболога, інакше купероз буде прогресувати.
 • Третя. З'являються запалення і застійні явища. Мікроциркуляція і живлення шкіри порушуються. Потрібно невідкладне лікування куперозу і дерматологічна терапія.

 

На початковій стадії від куперозу можна позбутися традиційними методами (косметичні засоби, дієта, медикаменти). Якщо хвороба запущена, лікування проводиться тільки шляхом видалення судинних «зірочок» на обличчі. Постійні почервоніння, надмірний рум'янець і сухість шкіри - це лише дрібні косметичні дефекти, до яких призводить розвиток куперозу. З часом можуть виникати кровотечі, інфекційні ураження та запалення, після яких залишаються шрами і рубці. Не отримуючи достатню кількість поживних речовин і кисню, шкіра стає блідою з сіруватим відтінком.

 

Видалення судинних зірочок на обличчі

 

На сьогоднішній день, найефективнішим та найбільш безпечним метод лікування куперозу на обличчі визнано радіочастотну мікротермокоагуляцію. Процедура майже безболісна, тому проводиться без анестезії. Судинні зірочки на обличчі обробляються радіохвильовою енергією, за допомогою спеціального апарату через ультратонку хромонікелеву голку. Навколишні тканини при цьому не ушкоджуються. Після процедури судинні зірочки повністю зникають. Вже через тиждень Ви будете насолоджуватись відмінним результатом!

 

 

Переваги методу:

 • Хороший косметичний ефект. Після видалення куперозу на обличчі не залишається слідів, почервонінь, пігментних плям. Судинні зірочки зникають вже після першого сеансу.
 • Метод – не травматичний. Маніпуляції не болючі, тому проводяться без анестезії. Реабілітаційний період не потрібен.
 • Швидкий результат. Тривалість одного сеансу – 20-30 хв. Купероз на обличчі зникає вже в день проведення процедури. Кількість сесій буде залежати від стадії захворювання і стану шкіри. Лікування прописується індивідуально після консультації у флеболога.

 

До лікування Після лікування

 

Обладнання: Новітній апарат для проведення радіочастотної коагуляції використовується в Клініці проф. Загурського. Проводити процедуру можна в будь-яку пору року і в будь-якому віці. Процедура з видалення куперозу на обличчі триває до 20 хвилин, добре переноситься пацієнтами і не вимагає анестезії. Для досягнення результату може знадобитися 1-2 сесії (з проміжком у кілька тижнів) по 3-4 сеанси кожна, але видимі результати будуть помітні вже після першого візиту.

 

Швидкість "розсмоктування" судинних «зірочок» на обличчі залежить від індивідуальних особливостей шкіри і організму. В більшості пацієнтів купероз зникає повністю в день проведення першої процедури. Чим раніше ви звернетеся до спеціаліста, тим менше процедур може знадобитися і тим кращим буде результат лікування. Реабілітації після видалення судинних зірочок методом радіочастотної мікротермокоагуляції не потрібно. Почервоніння, яке може виникнути, зникає через 2-3 години. Ймовірність повторення куперозу зводиться до нуля.

 

Телефонуйте і записуйтесь на консультацію до флеболога в Клініку проф. Загурського. У нас працюють провідні фахівці. Найкращі умови, оптимальні ціни і швидкий результат!