Лікування

Склеротерапія

Склеротерапія - це одна із найпоширеніших і найбільш ефективних безопераційних методик лікування варикозу великих і дрібних вен, а також судинних «зірочок» на ногах (телеангіектазій). Після введення спеціального лікарського препарату - склерозанта, хвора вена "склеюється" і з часом розсмоктується. При ретельному дотриманні техніки і необхідних умов, процедура дає відмінний результат і хороший косметичний ефект. Склеротерапія вважається безпечною.

 

Склеротерапія проводиться амбулаторно. Процедура проходить безболісно і не вимагає госпіталізації.

 

Перед проведенням склеротерапії, необхідно виконати декілька необхідних умов:

 

 • Припинити прийом деяких лікарських препаратів. За 2 доби до сеансу заборонено вживати такі протизапальні засоби, як ібуфрен, аспірин та інші. Обов’язково попередити лікаря, якщо Ви приймаєте гормональні препарати, контрацептиви.
 • Як мінімум за 2 дні до проведення процедури і декілька днів після, рекомендують відмовитись від алкоголю і нікотину.
 • Напередодні заборонено проводити епіляцію.

 

Метод склеротерапії у відділенні флебології клініки

 

В клініці проф. Загурського для проведення склеротерапії використовується препарат Склеровейн (Швейцарія), голки 30-32 G (Англія, Франція) та спеціальні мікрокатетери (Німеччина). Гранично допустима добова доза склерозонта - обмежена і визначається індивідуально для кожного паціента. Для лікування варикозу може знадобитись 1-5 сеансів склеротерапії (в середньому 2-3) - це залежить від поширення захворення і діаметру уражених судин. 

 

Однією з останніх розробок в сфері лікування варикозної хвороби є Foam-form склеротерапія за методикою Tessari. За допомогою спеціальних пристроїв склерозант в особливій спіненій формі перетворюється в дрібнодисперсну піну і вводиться в судину. Речовина, взаємодіючи з внутрішніми стінками уражених вен, "склеює" їх і приводить до поступового розсмоктування. Флебологи відзначають, що використання даної методики дозволяє значно підвищити ефективність лікування варикозу великих вен. Позитивний результат досягається швидше, а кількість препарату, що вводиться, при цьому зменшується.

 

 

В клініці проф. Загурського під час процедури склеротерапії використовується спеціальний пристрій-трансілюмінатор для підсвічення TRANSivein II (INTERmedic, Іспанія), якому немає аналогів в Україні. Ця передова технологія дозволяє визначити джерело судинної сітки. Вчасне "закриття" ретикулярної центральної вени дозволяє позбутися судинної сітки без косметичних недоліків і досягти стійкого усунення патології.

 

Після склеротерапії

 

РЕЖИМ. Відразу після закінчення сеансу необхідно ходити протягом 30-40 хвилин. На ногу накладається компресійний бандаж, який потрібно носити, не знімаючи без дозволу лікаря від 2 до 5 днів.

 

Є ще декілька важливих рекомендацій, яких необхідно дотримуватись після проведення склеротерапії:

 

 • Уникайте тривалого стояння і сидіння. 
 • Протягом 2 тижнів заборонено приймати гарячу ванну. Також, не бажано відвідувати лазню і сауну.
 • Не обмежуйте фізичну активність. Необхідно більше рухатись, ходити пішки і гуляти. Кожного дня прогулюйтесь протягом одного часу.

 

ПОВТОРНИЙ ОГЛЯД. Через декілька днів (від 2 до 5) необхідно записатись на повторний прийом до флеболога. Лікар огляне місця ін’єкцій, зніме компресійний бандаж і при необхідності назначить повторний сеанс склеротерапії (через 7-10 днів). Після останньої процедури 2-4 тижні необхідно носити спеціальний компресійний трикотаж.

 

Склеротерапія: протипоказання

 

Ряд серйозних протипоказань для проведення склеротерапії:

 • Цукровий діабет і важкі системні захворювання (печінково-ниркова або серцево-легенева недостатність та ін.). Перед процедурою варто пройти повну діагностику організму.
 • Місцеві і загальні інфекції.
 • Інші судинні захворювання, які лікуються оперативним втручанням: тромбоз глибоких вен, тромбофлебіт поверхневих вен.
 • Алергічний діатез. Обтяжений алергічний анамнез.
 • Склерапію не можна проводити в період вагітності і лактації.
 • Атеросклероз та інші облітеруючі захворювання нижніх кінцівок.
 • Склеротерапію не проводять лежачим і малорухомим пацієнтам.

 

Склеротерапія: побічні ефекти

 

При склеротерапії можуть виникнути деякі косметичні проблеми:

 • В місцях ін’єкцій завжди залишаються синці, які з часом розсмоктуються.
 • По ходу віддаленої вени після склеротерапії можуть з’явитись темнуваті сліди, схожі на засмаглу шкіру. Пігментація найчастіше починається після видалення великих судин.
 • Іноді можлива гіпер-реакція шкіри на введений препарат, яка проявляється вигляді дрібної сітки капілярних судин навколо віддаленої вени. У 90% випадків цей недолік зникає через 6 місяців після останнього сеансу склеротерапії.

Склеротерапія: ускладнення

 

Перше, що ви повинні враховувати - якщо варикоз вен не лікувати взагалі ризик виникнення різних ускладнень підвищується в рази. Ймовірність появи ускладнень після проведення склеротерапії невисока, однак ви повинні бути готовими.

Ряд патологій, які інколи виникають після проведення склеротерапії:

 • Епідермоліз. В місцях введення препарату в судинну зірочку виникає опік. Це виникає, коли рветься стінка судини і препарат потрапляє під шкіру, викликаючи некроз верхнього шару. Зовні епідермоліз нагадує опік. Він легко лікується.
 • Паравазальний некроз - руйнування тканин різної глибини.Така патологічна реакція після склеротерапії зустрічається рідко. Причина - розрив судинної стінки. Паравазальний некроз не викликає неприємних відчуттів, однак виглядає досить непривабливо.
 • Тромбофлебіт. Після введення препарату може виникнути запалення поверхневої вени. Тромбофлебіт найчастіше зустрічається при склеротерапії крупних вен і зникає після локальної компресії.
 • Тромбоз глибоких вен. Таке ускладнення, найчастіше, виникає при проведенні склеротерапії у пацієнтів з нерозпізнаними захворюваннями крові. Також тромбоз глибоких вен може спровокуватись порушенням регламенту компресії. Статистика підтверджує, що тромбози частіше виникають після хірургічного втручання, ніж при склеротерапії.

 

Склеротерапія вен: ціни

 

Багато пацієнтів відкладають лікування, не знаючи скільки коштує склеротерапія. Варто відзначити, що лазерне і світлолікування варикозної хвороби - процедури значно дорожчі і болючіші. Ознайомитись з цінами ви можете на нашому сайті. Записуйтесь на прийом в клініку проф. Загурського, не відкладаючи. Своєчасна професійна діагностика - гарантія успішного лікування.