Захворювання

Телеангіектазії "судинні зірочки" на ногах

Виявивши на шкірі непривабливу «павутину» запалених капілярів, мало хто звертається до лікаря. Судинні «зірочки» на ногах - не більше, ніж косметичний дефект, помилково вважають багато пацієнтів, намагаючись не помічати зміни чи використовуючи різні народні засоби для догляду за шкірою. Однак, ця патологія вимагає більш пильної уваги. Поява судинних зірочок або телеангіектазій - перша ознака збою в роботі венозної системи організму. Судина при підвищенні тиску крові розширюється і капіляри, які знаходяться на поверхні шкіри, не справляючись з навантаженням, змінюються. Це призводить до появи червоних плям, непривабливої червоно-синьої сітки або численних «зірочок».

 

За статистикою, більше 90% людей мають хоча б один видозмінений капиляр на тілі. Слід враховувати, що судинні «зірочки» є першим проявом варикозної хвороби ніг - це було доведено науковими дослідженнями. Флебологи підтверджують, що у більшості пацієнтів з судинними зірочками, після проведення додаткових досліджень, діагностується варикозне розширення підшкірних вен при відсутності зовнішніх клінічних ознак та скарг.

 

Не варто залишати венозну сітку без уваги. При появі судинних «зірочок» на ногах, звертайтесь за консультацією до флеболога в Клініку проф. Загурського. Тільки фахівець зможе визначити наскільки серйозним є порушення і призначити лікування.

 

Судинні «зірочки»на ногах: причини появи

 

До найменших порушень необхідно ставитися серйозно, адже часто саме косметичні недоліки можуть служити єдиним показником розвитку якого-небудь захворювання. Перед проведенням діагностики, флебологу варто розповісти про можливі причини появи судинних зірочок. Їх може бути декілька:

 

 • Спадковість. Якщо у ваших батьків або в родинні є судинні зірочки на ногах, то ймовірність появи подібного порушення дуже висока.
 • Зайва вага. У людей, що страждають ожирінням, на ногах з'являються цілі «сузір'я». Якщо у вас зайва вага, обстеження у флеболога варто проходити регулярно, щоб уникнути розвитку більш складних захворювань і виникнення ускладнень.
 • Зміна гормонального фону. Судинні зірочки на обличчі і ногах часто з'являються після прийому гормональних препаратів. Це порушення також може бути симптомом запалення яєчників або захворювань щитовидної залози.
 • Вагітність, пологи і грудне вигодовування. Це пов'язано не тільки зі зміною гормонального фону. Збільшена матка здавлює кровоносні судини і порушується кровообіг. Після пологів судинні зірочки можуть з'явитися на грудях або животі.
 • Артеріальна гіпертензія. Кров розширює судини при підвищенні тиску і на шкірі проявляється сітка поверхневих капілярів.
 • Особливості трудової діяльності. Важка фізична робота, тривале перебування у вертикальному положенні або знаходження в приміщеннях з підвищеним температурним режимом.
 • Хвороби печінки. Судинні «зірочки» на ногах і інших ділянках тіла з'являються при гепатиті і цирозі. Тривожний симптом - поява видимих ​​капілярів на животі і долонях.

 

При наявності одного або декількох перерахованих вище факторів, необхідно звернутися до флеболога і пройти повну діагностику. Сучасні методи лікування, які використовуються в Клініці професора Загурського, дають можливість швидко і безболісно позбутися судинних «зірочок» на ногах.

Лікування судинних «зірочок»

 

Склеротерапія: вважається одним із методів способом позбавлення від судинних зірочок. Косметичний дефект повністю зникає в 80% випадків. Склеротерапія використовується для лікування судин. За допомогою спеціальних ультратонких голок вводиться розчин, який ущільнює стінки судин. Через кілька тижнів він повністю розсмоктується. Необхідну кількість процедур визначає лікар. Маніпуляції не бажано проводити в жаркий період.

 

Деякі пацієнти відзначають, що після склеротерапії судинні «зірочки» стають більш яскравими і помітними. Причина - поява згустків крові під шкірою. Це тимчасове явище. Рубці після процедури не залишаються.

 

Радіочастотна коагуляція телеангіектазій

 

В Клініці проф. Загурського для видалення судинних «зірочок» на ногах використовується сучасний апарат радіочастотної коагуляції, який дозволяє ефективно видалити судинні «зірочки» без побічних реакцій.

 

 

Ця новітня методика лікування телеангіектазій на ногах має ряд важливих переваг:

 

 • Результат видно відразу після проведення процедури. Немає необхідності носити компресійну білизну.
 • Радіочастотна коагуляція може проводитись в будь-яку пору року, тобто якщо з'явились судинні зірочки на ногах влітку, їх можна видалити навіть перед початком пляжного сезону.
 • Аппарат діє тільки на місце ураження, не впливаючи на сусідні ділянки нижніх кінцівок.
 • Один сеанс триває не більше 30 хвилин. Кількість повторень залежить від стану шкіри, розміру та кількості судинних «зірочок» і прописується індивідуально.
 • Радічастотна коагуляція не викликає алергічних реакцій та негативних проявів у вигляді почервонінь, пігментних плям та інш. 

 

Якщо потрібно видалити судинні «зірочки» на невеликій ділянці ноги, то 1-2 сеансів буде достатньо. Якщо флеболог призначає декілька сесій, то між ними повинна бути перерва в 1 місяць. Процедура проводиться без анестезії, але пацієнт може відчувати незначну біль. Радіохвилі передаються в судину через одноразову хромонікелеву голку, діаметр якої 0,15 мм. Після маніпуляцій може виникнути почервоніння, яке безслідно проходить через 2-3 години.

 

Варто підкреслити, що всі засоби від судинних «зірочок» і косметичні процедури не можуть застрахувати від появи нових телеангіектазій на інших ділянках тіла. Важливо, не просто видалити непривабливу павутину капілярів на ногах, а визначити причину її появи. Лікар-флеболог проведе повну діагностику, яка, як правило, включає УЗД судин, загальні аналізи та обстеження печінки. Записуйтеся на консультацію в клініку Загурського і не відкладайте лікування на потім.